Koniec Steem-Hikers

Steem-Hikers powstało poczatku 2018 roku jako ambitny projekt dwóch Steemian, ...

3 months ago, comments: 8, votes: 100, reward: $1.96

Steem-Hikers powstało poczatku 2018 roku jako ambitny projekt dwóch Steemian, @saunter i @ceybiicien. W swoich założeniach miałbyć blogiem relacjonującym naszą autostopową podróż dookoła świata, a także trwające do niej przygotowania. Jednak po półtorej roku relacjonowania naszych perypetii na Islandii i w innych krajach, po ewaluacji założeń i praktyki, nadszedł czas zamknąć ten rozdział.

Autor: @saunter

Przez ostatnie półtora roku zostaliśmy wyrzuceni z pracy, zobaczyliśmy Wielki Zderzacz Hadronów, spróbowaliśmy prawdziwego, szwajcarskiego fondue, pracowaliśmy z roślinami w Holandii. Następnie polecieliśmy zupełnie w ciemno na Islandię, bez pracy i zakwaterowania. Po tym jak udało nam się znaleźć lokum i źródło utrzymania, zaczęliśmy eksplorować wyspę, w tym staneliśmy na styku Europy i Ameryki, gdzie powstał pierwszy parlament na świecie, wzięliśmy kąpiel w gorącej rzece, wysłuchaliśmy koncertu tradycyjnego islandzkiego chóru męskiego w kraterze wulkanicznym, popłyneliśmy na wyspy, gdzie większość niedawno miasta spłonełą w lawie, spędziliśmy noc w aucie w kanionie, polując na zorzę polarną, objechaliśmy fiory zachodnie z trzema aparatami analogowymi, no i przede wszystkim żyliśmy sobie spokojnym życiem w Reykjavíku.

Od momentu pierwszego postu, wizja bloga, jak i relacjonowania podróży uległa zmianie. Zostałem jedynym piszącym autorem. Czarek "oddał" bloga w moje ręce. Z czasem zdałem sobie sprawę, że jednak nie chcę opisywać każdego etapu podróży, każdego dnia czy przejechanego kilometra. Bardziej niż opisywać, chcę skupić się na przeżywaniu tego, co przed nami. Jednocześnie rosło moje zafascynowanie fotografią. Poza tym nie czułem już, że jest to blog dwóch osób, a przy tym nie czułem także, że jest to moja osobista historia. Tak trochę jakby idea Steem-Hikers przestała być aktualna. Tak więc dziś ją zamykam.

Nie oznacza to jednak wcale, że razem z @ceybiicien nie ruszamy w drogę! Ani nawet tego, że znikam ze Steema. Jednak profil relacji będzie być może inny, a być może dość podobny do ostatnich postów Steem-Hikers. Tego nie wiem. Chcę, by to wyszło naturalnie. Chcę, by to były niezobowiązujące historie, nie dogłębne reportaże, co trochę planowałem (no, chyba że mnie akurat na to najdzie na takie ochota, chociaż dziś uznaję, że nie mam ku temu jeszcze odpowiednich umiejętności i wiedzy). Chcę sobie pozwolić na krótkie formy, a przede wszystkim na skupienie na fotografii i opowiadanie historii obrazami. Dziś już wiem, że raczej nie chcę się też dogłębnie uzewnętrzniać. Jakiego kształtu to ostatecznie nabierze, nie wiem!

Tak wiec gdzie będzie można mnie czytać, lub zobczać co tam uwiecznię na zdjęciach? Co prawda mógłbym to robić na koncie @saunter i @saunter-pl, ale nie mógłbym się powstrzymać przed założeniem kolejnych kont na Steemie, haha! Śledźcie @wloczega-dharmy, lub po angielsku @dharma-bum. Najbardziej na bieżąco prawdopodobnie będę publikował zdjęcia na Instagramie, potem na Facebooku. I nie ukrywam, że pewnie na tych mainstreamowych serwisach będę skupiał aktywność. Powodem jest w zasadzie większa interakcja i łatwiejszy kontakt ze znajomymi i bliskimi, oraz dość przyjemne środowisko dla okołofotograficznych treści na Instagramie. Steem zostawię do dłużych form, być może będę tutaj publikował to samo co na Facebooku. Planowałem początkowo publikować wszystko z Instagrama na jednym z nowych profili za pomocą share2steem, ale usługa przestała działać i nie wygląda na to, by miała być reaktywowana. Manualne kopiowanie byłoby jednak zbyt pracochłonne.

Dzięki wszystkim za czytanie Steem-Hikers! Nie żegnam się, bo przecież nigdzie się nie wybieram. Zapraszam na nowe profile, a także na serwisy poza Steem jeżeli kogoś zainteresowała nasza przygoda!

PS Dzisiaj w Królestwie Bez Kresu w Krakowie o 20.00 będzie można nas spotkać i porozmawiać przy świecu o Islandii oraz nadchodzącej podróży!

TAK TAK, RUSZAMY WŁAŚNIE DZISIAJ!


hikers2.png

Włóczęga Dharmy

Autostop napędzany przez Steem!